Každý lektor vie svoje o pokročilých asánach. Niekto ich vôbec necvičí, alebo cvičí len isté “typy”. Niekto má otázky ako ich vlastne učiť, ako ich vôbec ukázať a odprezentovať svojim študentom, aby sa ich “nebáli” a mali na ne chuť.

Cvičenie pokročilých asán je plné otáznikov aj pre samostných študentov. Mám na to? Môžem tam ísť aj keď to neviem? Nespravím si hanbu? alebo Joga je pre oddych a relax, prečo by som sa mal/a trápiť s pokročilým asánami? Na čo je to dobré? Mám rada tie “svoje” asány, načo robiť tie ťažké?

S podobnými vnútornými otázkami sa stretol už každý z tých, čo cvičia jógu. Napriek tomu a práve preto, ťa chcem pozvať na

POKROČILÉ ASÁNY

Na seminári budeme:

  • intenzívne cvičiť asány – aj tie ľahšie, aby sme sa zahriali aj tie pokročilé aby sme zažili pokrok
  • rozprávať sa o význame cvičenia pokročilých asány – čo nám prinášajú, prečo sa nimi zaoberať, ako ich posúvať ďalej, prečo ich cvičiť spoločne v skupine a kedy aj doma sám. K tejto téme nájdete článok na mojom blogu – Prečo sa venovať pokročilým cvikom?
  • zaoberať sa zdravotnými – teda liečivými účinkami pokročilých asán. Rôzne pohľady ako sa dá pozerať na asánu som vypracoval v článku 12 aspektov asány.
  • spoznávať aj duševno-duchovný význam jógy a konkrétnej asány, ktorý vypracoval pôsobiaci spirituálny učiteľ Heinz Grill vo svojej knižke Duševná dimenzia jogy.

Program, ktorým ťa prevedie Matej Štepita – dlhoročný lektor, učiteľ jógy a psychológ, zahŕňa:

  • cvičenie pokročilých asán, ktoré Matej prispôsobí účastníkom
  • význam pokročilých asán – prednáška o tom prečo na pokročilých asánych pracovať, prečo pomáha práca v skupine a aký majú význam v našom živote
  • hlbšie zaoberanie sa jednou pokročilou asánou – čo všetko táto asána zahŕňa (liečivé účinky na telo, rozvoj duše a ako do toho zapojiť duchovnú – teda tvorivú stránku človeka)
  • prestávka na obed
KRÁSA
POKROK
RADOSŤ

Vysvetlenie k cene semináru:

Cena je v rozmedzí preto, aby ste si zvážili svoje možnosti a podľa toho sa rozhodli. Ak máte dostatok finančným prostriedkov, budeme radi, ak odmeníte našu prácu sumou 80€, ak sú vaše možnosti obmedzené budeme radi aj za nižšiu sumu v danom rozmedzí. Dôležitý je záujem a chuť zúčastniť sa!