Otcovia, vezmite svojich synov na spoločnú víkendovku v prírode.

Kde: Vrbovce, Myjavské kopanice

Kedy: 4. - 6. októbra 2019, 

piatok 18:00 - nedeľa 14:00

Cena: 100 € osoba / zľava možná

Pre koho?

Pre otcov, nevlastných otcov, dedov, strýkov... so svojimi synmi vo veku 7 - 14 r., ktorým záleží na tom, aby zo svojho syna vychovali sebavedomého muža s dobrým srdcom. Vhodné aj pre dvojice, kde je vzťah nejako narušený (rozvod, výchovne náročný syn,...).

Viac o pobyte

Ciele pobytu: podporiť vzájomný vzťah prostredníctvom pekných spoločných zážitkov, dozvedieť sa niečo o výchove, lepšie spoznať a rozumieť svojmu synovi, vedieť ho podporiť.

Tieto pobyty robíme už od roku 2012 s veľmi dobrým ohlasom. Vzniká na nich veľmi pekná atmosféra vzájomnej podpory. Dvojice odchádzajú domov so spoločnými zážitkami, námetmi na spoločné trávenie času a s lepším porozumením jeden druhému. Robíme ich preto, že pokladáme rolu otca vo výchove syna za veľmi dôležitú. Otec môže byť zdravým vzorom, podporiť sebavedomie svojho syna, jeho schopnosť prekonávať prekážky, dodať mu odvahu žiť čestne a plniť si svoje ciele a sny.

V dnešnej rýchlej dobe žiaľ vzťah otca a syna často trpí najmä nedostatkom času. Inokedy býva zasa narušený konfliktami v rodine, alebo si otcovia neveria či nevedia nájsť vzťah so synom. Naša skúsenosť je, že často stačí málo, a tento vzťah sa podarí "naštartovať", pretože v hĺbke duše si ho obaja želajú. Na pobyt pozývame aj otcov, ktorí sa vyhýbajú klasickým psychologickým aktivitám - nemusíte sa báť, nebudeme vás nijako analyzovať, hlavne strávime príjemný víkend v chlapsko - chlapčenskom zložení.

Chceme ešte podotknúť, že nepatríme k organizáciám, ktoré u nás pôsobia a bojujú za práva otcov často na úkor matiek. Naopak rolu matky pokladáme samozrejme za základnú vo výchove detí. Aj pre matky je však lepšie, keď je do výchovy viac zapojený aj otec, či už žije rodina pokope alebo aj nie. Pre dieťa je takmer vždy cenné mať pekný vzťah s oboma rodičmi, pokiaľ je to len trochu možné, a toto chceme podporiť.

Program: bude bohatý, čakajú nás spoločné aktivity v prírode aj vnútri - pohybové, dobrodružné, majstrovanie, tvorivé, zábavné, poznávacie... + debaty o výchove s odborníkmi pre otcov a zábavné hry na podporu sociálnych zručností a vzťahu k prírode pre synov. Účasť na programe je samozrejme dobrovoľná, keď budete potrebovať chvíľu pre seba, spravíte si ju.

Strava: výborná domáca strava od nášho kuchára 5 x denne je v cene. Vieme ju prispôsobiť aj prípadným špeciálnym potrebám (vege, bezlepková, ...).

Tím: tvoria 2 psychológovia, 1 sociálny pracovník a 1 zážitkový pedagóg - všetci sa venujú oblasti výchovy detí a mládeže + kuchár. Postupne sa vám tu predstavia ďaľší členovia, ktorí robia akciu spolu s Matejom:

Andrej Minárik je freelancer, ktorý prepadol UX a tvorbe webov. Od roku 2006 sa venuje zážitkovej pedagogike a organizovaniu zážitkových akcií či už v lete alebo v zime. Niekoľko rokov spolu s Maťom organizovali pravidelné stretnutia a letné akcie pre deti z detského domova Pohoda a niekoľko ročníkov víkendovky Otec a syn pre otcov a ich synov. Jeho životnou témou je hľadanie work-life rovnováhy. Miluje jazdu na bicykli, treky do neznáma a Šárku.

Michal Hacaj sa 7 rokov venuje práci s deťmi a rodinami ako školský psychológ. S Matejom bol dlhoročný kolega na projekte pre rodiny s deťmi s hyperaktivitou a poruchami správania. V práci sa snaží uplatniť všetky svoje skúsenosti, ktoré nadobúda nielen vzdelaním, ale aj užívaním si života. Vo voľnom čase robí inštruktora bezmotorového lietania a spoznáva slovenské hory. V poslednom čase sa učí robiť veci iba jednou rukou, lebo v druhej sa chce nosiť jeho malá dcéra.

Miroslav Štepita, už podľa mena Maťov príbuzný, otec, ktorý má aj druhého syna Braňa. Dôchodca, ktorý sa venuje turistike, lesným plodom, hubám a mariášu a snaží sa byť nápomocný pri výchove vnúčať. Na podobných akciách varí už asi 8 rokov. Ako bývalý ekonóm šetrí, kde sa dá, teda aj na strave, napriek tomu ešte nikto zo stravníkov doteraz neskončil na ÁRE 🙂

Čo hovoria niektorí z otcov po poslednom víkende:

"Víkend Otec a syn sa nám obidvom veľmi páčil. Bola to výborná príležitosť utužiť si vzťah s mojím synom pod nevtieravým vedením Maťa Štepitu a tímu mimo bežného prostredia. Podujatie bolo organizované pre chlapcov príťažlivou formou. Počas víkendu sa Daniel mohol vžiť do postavy starogréckeho hrdinu a sám (s otcovou pomocou) si zhotovil kompletný zbroj a bojoval s rôznymi príšerami. Otestovali sme si vlastné hranice komfortnej zóny a naučili sme sa riešiť problémy kľudne, ale rázne." Dušan

"Otcovsko-synovský víkend nad mieru splnil až predčil moje očakávania a ciele. Spoznal som Davidka v iných ako štandardne stereotypných situáciách, ktoré sa denno-denne opakujú. A rovnako, že aj on mňa videl v inom svetle. Víkend sa niesol v športovo-historickom duchu. Robili sme rozličné športové aktivity, vyrábali meče, štíty, stavali chrám, maľovali a mnoho iného. A čerešničkou na torte bola určite nočná prechádzka lesom s čelovkami. To v Davidkovi zanechalo asi najsilnejší dojem. Veľmi pekne ďakujem za túto (využitú) príležitosť."

Roman

Prihlásenie: Prihlasovanie už je spustené. Zatiaľ je dostatok voľných miest. Pre prihlásenie mi pošlite mail na mato.psycholog@gmail.com Pre viac informácií mi zavolajte na tel. 0903 692 500.

Categories: Pobyty