Skupinový program pre rodičov detí s ADHD.

Základné informácie:

Termín: upresníme

Každý pondelok 17:30 – 19:00 hod., okrem prázdnin a sviatkov.

Lokalita: OZ Nervuška-ARTE, Borská 6, Karlova Ves, Bratislava

Cena za celý cyklus: 240 eur / rodina, platbu je možné rozdeliť na mesačné splátky á 60 eur
Pozrite si ochutnávkovú prednášku – bližšie informácie tu

Pre koho?

Skupina je šitá na mieru pre rodičov detí s ADHD a ADD (hyperaktivita, poruchy pozornosti, správania alebo podobné prejavy aj bez stanovenej diagnózy), ktorí chcú lepšie porozumieť svojmu dieťaťu a vedieť podporiť jeho duševný aj nervový vývin zdravým smerom.

Ciele skupiny

Skupinová práca má 3 hlavné ciele:

 1. Porozumieť súvislostiam hyperaktivity a poruchy koncentrácie s rôznymi oblasťami života dieťaťa a rodiny.
 2. Naučiť sa “krotiť tigra” = zvládať aj náročné situácie s dieťaťom, prácu s emóciami a pravidlami, podporiť rozvoj koncentrácie u dieťaťa….
 3. Stať sa “domácim terapeutom” vlastnému dieťaťu aj svojej rodine.

Ako to prebieha?


Program bude pozostávať z 15 stretnutí pre rodičov v trvaní 1,5 hodiny.

Na rodičovských stretnutiach si spolu prejdeme rôzne oblasti výchovy, života dieťaťa a rodiny, ktoré majú vplyv na koncentráciu, vzdorovitosť, sebaovládanie a tiež pokoj / nepokoj dieťaťa. Vďaka tomu získate pestrú škálu možností, ako môžete liečivo vplývať na vývoj psychiky aj nervového systému vášho dieťaťa. Tiež ako si budovať harmonické vzťahy v rodine.
Na stretnutiach bude aj priestor na zdieľanie, podporu, vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúsenosti medzi rodičmi s podobnými deťmi a problémami.

         Máme pripravené napríklad tieto témy:

 • Aktivity a denný režim dieťaťa a ich vplyv na ne/pokoj a nervový systém
 • Strava a jej vplyv na duševnú pohodu a nervový systém dieťaťa
 • Hranice – prečo sú dôležité, ako ich vnímať, nastavovať a dodržiavať
 • Pravidlá ako 1 druh hranice a práca s nimi
 • Práca s emóciami dieťaťa a rodiča
 • Vysoká citlivosť u detí
 • Riešenie konfliktov v rodine
 • Komunikácia rodič – škola – ako ju manažovať tak, aby bola konštruktívna a partnerská?

Nadstavba – ponuka tygrích workshopov pre deti:

Po skončení programu pre rodičov ponúkame workshopy pre deti, ktoré sú zamerané na spoznávanie ich tigrov (limbického systému ľudského mozgu) – spoločne sa hráme, čítame, rozprávame, kreslíme, ale aj vrčíme. 🙂

Spoločne zažijeme tieto témy:

 • Zoznámenie s tigrom
 • Tiger každého z nás je jedinečný
 • Ako sa krotí tiger?
 • Komunikačné typy tigrov

Súčasťou workshopov sú aj nácviky všímavosti, kedy sa deti naučia, ako sa na chvíľku zastaviť a dokázať vnímať svoje potreby i pocity v prítomnom okamihu.

Tigrí svet® tak pomáha deťom rozumieť svojim tigrom = emóciám. Zistí, ako sa prejavujú a naučí sa s nimi lepšie pracovať. Takže svojich tigrov vypustia a užívajú si hru alebo sa ich naopak naučia skrotiť.

Tím

Skupinu vedie psychológ Matej Štepita spolu s ambasádorkou projektu Tigrí svet Janou Zaujecovou.

stretnime_sa

Mgr. Matej Štepita, poradca, lektor jogy a duševného zdravia Téme ADHD sa venuje intenzívne už 13 rokov. Pracuje najmä s rodinami, ale aj ako lektor pre učiteľov, psychológov a ďalších.
Tému aj človeka chápe celostne. Hľadá spolu s rodičmi všetky možnosti, ako podporiť zdravý duševný aj nervový vývin svojho dieťaťa aj celej rodiny. Verí, že ťažkosti majú svoj zmysel a každá rodina ich dokáže prekonať a vďaka nim vnútorne zrieť.

IMG_4991 orez_resize

Ing. Jana Zaujecová, ambasádorka projektu Tigrí svet, koučka a lektora

Celý život se profesne venuje komunikácii. V súčasnosti študuje Lebens- und Sozialberatung (psychologické poradenstvo) vo Viedni a pracuje pod supervíziou. Je tiež rodinnou kočkou a ambasádorkou projektu Tigrí svet®. Tento projekt je zameraný na rozvoj emočnej inteligencie u detí, ale aj u dospelých.

Prihlasovanie

Pre prihlasovanie píšte na email: info@janazaujecova.sk alebo volajte +421 944 312 550.
Pozrite si ochutnávkovú prednášku – bližšie informácie tu

Referencie účastníkov

“Chcela by som sa vám veľmi poďakovať za celý kurz a za témy, ktoré ste priniesli. Počas kurzu som získala veľa nových vedomostí a lepšie spoznala nielen moje dieťa, zároveň som si zvedomila ako fungujeme ako rodina a spolu s manželom identifikovala aké máme výchovné výzvy. Oceňujem aj “domáce úlohy”, vďaka ktorým sme doma zaviedli zmysluplné pravidlá a s manželom sa zamerali na konkrétne veci vo výchove. Spätná reflexia na začiatku každého stretnutia mi umožnila upevniť si nové vedomosti a prediskutovať pokroky doma. Podarilo sa vám vytvoriť otvorené a zároveň bezpečné prostredie pre účastníkov skupiny, kde sa veľmi otvorene a s dôverou prinášali rôzne témy. Práca v skupine bola pre mňa veľmi obohacujúca, zdieľanie s inými rodinami inšpiratívne a povzbudzujúce. Tento program odporúčam všetkým rodinám, ktoré chcú lepšie spoznať svet (nielen) ADHD detí, ale aj ktorí hľadajú zladenie v rodine so svojimi deťmi a spolurodičom.” Zuzana Vašková, účastníčka programu Krotenie tigra – Jar 2023.

Categories: PobytySkupiny