Ponorte sa s nami do hĺbky a načerpajte inšpirácie pre každodenný život

 

Základné informácie:

Termín: 14. apríl – 30. jún 2023, do kurzu sa je možné kedykoľvek pridať

Každý piatok 07:00 - 08:00 hod

Lokalita: Online, Z pohodlia domova

Cena za celý cyklus: 40 - 60 Eur

Cena za jeden vstup:  6 Eur

Pre koho?

Pre úplných začiatočníkov aj pokročilých. Pre každého, koho uvedená oblasť štúdia zaujíma.

O Kurze:

Joga vznikla pôvodne ako spirituálna disciplína. Dnes je v popredí oveľa viac jej zdravotno-lifestylová stránka. Týmito hodinami spoločného štúdia chceme vytvoriť priestor pre ľudí, ktorých aj dnes zaujíma vnútorný, hlbší rozmer jogy. Spiritualitu tu nechápeme ako náboženské vierovyznanie. Skôr ako spoznávanie princípov života založených na hlbšej múdrosti, ktoré môžu inšpirovať praktický život každého človeka.

Pri spoločnom zaoberaní sa filozofickými textami dokážeme vďaka zdieľanej pozornosti lepšie preniknúť k ich podstate. Základ pre štúdium budú tvoriť texty súčasného jogového a spirituálneho učiteľa Heinza Grilla, ktorý približuje hlbokú náuku jogy do súčasného európskeho kontextu. V prípade záujmu sa môžeme venovať aj textom z iných spirituálnych zdrojov, napríklad z Evanjelií, Bhagavad Gíty a ďalších.

Recenzie

„ Štúdium textov je úžasný spôsob, ako sa priblížiť meditácii. Školíš myslenie v koncentrácií, vnímaní a pozorovaní. Na začiatku to nie je jednoduché, ako všetko nové. Časom spoznáš upokojujúce účinky tohto štúdia a odhalíš tajomstvo jeho pôsobenia. Ďakujem Matej, že si mi otvoril túto cestu poznania.“  Maťa

"Absolvoval som spoločné štúdium spirituálnych textov či už priamo v skupine, alebo online. Prínos vidím hlavne v dvoch oblastiach:
1; V dnešnej dobe s návalom informácií sa postupne stráca schopnosť sústrediť sa na jednu myšlienku, vetu,obraz..... Pri štúdiu spirituálnych textov sa táto schopnosť koncentrácie a sústredenia znova "trénuje", prehlbuje.
2; Pre štúdium sú vyberané texty spirituálnych učiteľov. Pri takom štúdiu sa oveľa viac do hĺbky otvára zmysel a posolstvo jednotlivej informácie. Texty takto študované otvárajú hlbšie dimenzie v nás a myšlienkam sa dáva možnosť prejaviť....pochopiť ich hlbší zmysel. Odporúčam štúdium vyskúšať a urobiť si vlastný názor."
Milan

"Štúdium spirituálnych textov je skvelým doplnkom jogovej praxe a cvičení. Pomáha mi lepšie porozumieť krásnym textom, ktoré odhalia svoju hĺbku až po tom, ako im venujete svoj čas a pozornosť. V pravidelnom rytme sa tak môžem vracať k dôležitým myšlienkam, ktoré tak nezmiznú v zhone bežných dní. Navyše práca v skupine prináša radosť z poznávania vnútorného sveta druhých ľudí."  Veronika

 

Tím

Skupinu vedie psychológ  a jogový inštruktor Matej Štepita spolu s lektorkou Miriam Belušovou /AD joga/

stretnime_sa

Mgr. Matej Štepita, psychológ, lektor jogy a duševného zdravia

 

 

 

 

Ing. Miriam Bellušová, lektor jogy a jogového vzdelávania

 

Prihlasovanie

Pre prihlasovanie píšte na email:
nikoleta.cakova@jogapremena.sk

 

Viac informácií nájdete na: http://jogapremena.sk/events/studium-jogy/