Koronakríza nezasahuje len telesné, ale aj duševné zdravie človeka. Strach o život, zdravie či prácu seba aj svojich blízkych. Bezpečnostné opatrenia obmedzujúce prirodzené potreby aj osobné slobody človeka a uvrhujúce ho do izolácie. A napokon veľký tlak hystérie z médií, od politikov, sociálnych sietí či z okolia. Toto všetko ustáť a zachovať si pritom duševné zdravie je takmer nadľudská úloha.

Ponúkam v tomto smere poradenstvo, aj online. Vychádzam pritom zo základných pilierov duševného zdravia, ktoré môžu človeku pomôcť aj v tejto situácii a za ktoré pokladám:

  • samostatné logické myslenie, schopné triezvo posúdiť reálnu mieru rizika, ktorému čelíme a primerane tomu konať
  • medziľudské vzťahy
  • pracovná či iná konkrétna (voľný čas, štúdium) náplň človeka
  • stanovovanie si cieľov do budúcnosti
  • štúdium serióznych spirituálnych prameňov

Viac o duševných súvislostiach celej krízy a možnostiach jej zvládania nájdete aj v mojom článku o duševnom zdraví v čase korony.

Okrem neho prinášam aj rozhovor s kolegyňou farmaceutkou o tom, ako pracuje imunitný systém človeka a ako ho podporiť z duševného hľadiska.

Každá kríza prináša aj šancu začať nanovo, lepšie. Takéto jej uchopenie nám tiež môže pomôcť dôstojne a zdravo ju prekonať na osobnej aj spoločenskej úrovni. Impulzy ako na to môžeme spolu vypracovať v rámci poradenského dialógu.

Ak vás tieto úvahy oslovili a máte záujem o konzultáciu, ozvite sa mi.

V čase krízy ponúkam aj možnosť konzultácií online.

Cena poradenstva: je vecou dohody. Orientačná suma je 4O eur / stretnutie (50 min.) Keďže dnes sa dosť ľudí dostalo do finančnej tiesne, som otvorený aj výrazne nižším sumám. Zároveň verím, že ľudia, ktorí si to môžu dovoliť, mi dajú aj viac, a tým mi umožnia dlhodobo byť ústretoví aj k chudobnejším klientom.