Dajte vašej práci zmysel


Spokojnosť človeka v práci
má výrazný vplyv na jeho celkové duševné rozpoloženie. Dlhodobo dokonca aj na jeho imunitu a zdravie. Dôležitý faktor, ktorý spokojnosti napomáha, je nakoľko vnímame svoju prácu ako zmysluplnú. Venujem sa sprevádzaniu ľudí v tom, aby dokázali sami aktívne dávať svojej práci zmysel a tak prispeli k tomu, že ju budú robiť s väčšou radosťou a chuťou.

Baví ma objavovať a rozvíjať potenciál človeka a spolu s ním hľadať, ako ho uplatniť v práci. Vychádzam z toho, že každej práci môže človek dať zmysel, nielen keď pracuje povedzme ako lekár alebo učiteľ. To mu následne prinesie aj pocit zdravej cti a sebavedomia. Vychádzam tu aj zo spirituálneho pohľadu na človeka. Podľa neho má každý človek vzťah k určitým univerzálnym, teda duchovným hodnotám, ako napríklad pravda, spravodlivosť, poznanie, láska, krása, sloboda, zdravie a podobne. Práca mu ponúka možnosť, ako tieto hodnoty aktívne vnášať do života.

Libanonský mystik a básnik Chalíl Džibrán píše, že: "práca je láskou, ktorú sme spravili viditeľnou...". Ja s ním vrele súhlasím. Minimálne ňou môže byť, keď ju vymaníme z nátlaku a prestaneme vnímať len ako nutnosť, aby sme uživili seba či rodinu.

Na stretnutiach s klientami sa venujem objavovaniu a posilneniu ich osobných hodnôt. Následne spolu tvoríme akčný plán, ako tieto hodnoty aktívne a prakticky uplatňovať vo svojej práci. Výsledkom môže byť nový prístup k doterajšej práci, alebo aj hľadanie si novej. V prípade záujmu sa mi ozvite a budem sa tešiť na dobrodružstvo spoločného dávania zmyslu vašej práci.

Ako to prebieha

Trvanie stretnutí:

Bežné poradenské aj konzultačné stretnutie trvá 60 min. V prípade potreby viem byť flexibilný.

Priestory:

Haburská 2, Bratislava,
v priestoroch MC Hojdana

V prípade záujmu rád pracujem vonku, na prechádzke v parku, v lese či v záhrade MC Hojdana.

Uprednostňujem osobný kontakt, ale viem pracovať plnohodnotne aj cez Skype.

Cena: 50€ / stretnutie

Možnosť zľavy pre ľudí s nižším príjmom. Naopak ak si viete dovoliť zaplatiť aj viac, umožníte mi byť ústretový k tým, ktorí to potrebujú.

Stretnime sa

Email:  mato.psycholog@gmail.com

Popíšte mi prosím stručne do emailu vašu situáciu aj tel. kontakt a ja sa vám najneskôr do týždňa ozvem späť.

stretnime_sa