Dajte vašej práci zmysel


Spokojnosť človeka v práci
má výrazný vplyv na jeho celkové duševné rozpoloženie. Dlhodobo dokonca aj na jeho imunitu a zdravie. Dôležitý faktor, ktorý spokojnosti napomáha, je nakoľko vnímame svoju prácu ako zmysluplnú. Venujem sa sprevádzaniu ľudí v tom, aby dokázali sami aktívne dávať svojej práci zmysel a tak prispeli k tomu, že ju budú robiť s väčšou radosťou a chuťou.

Baví ma objavovať a rozvíjať potenciál človeka a spolu s ním hľadať, ako ho uplatniť v práci. Vychádzam z toho, že každej práci môže človek dať zmysel, nielen keď pracuje povedzme ako lekár alebo učiteľ. To mu následne prinesie aj pocit zdravej cti a sebavedomia. Vychádzam tu aj zo spirituálneho pohľadu na človeka. Podľa neho má každý človek vzťah k určitým univerzálnym, teda duchovným hodnotám, ako napríklad pravda, spravodlivosť, poznanie, láska, krása, sloboda, zdravie a podobne. Práca mu ponúka možnosť, ako tieto hodnoty aktívne vnášať do života.

Libanonský mystik a básnik Chalíl Džibrán píše, že: "práca je láskou, ktorú sme spravili viditeľnou...". Ja s ním vrele súhlasím. Minimálne ňou môže byť, keď ju vymaníme z nátlaku a prestaneme vnímať len ako nutnosť, aby sme uživili seba či rodinu.

Na stretnutiach s klientami sa venujem objavovaniu a posilneniu ich osobných hodnôt. Následne spolu tvoríme akčný plán, ako tieto hodnoty aktívne a prakticky uplatňovať vo svojej práci. Výsledkom môže byť nový prístup k doterajšej práci, alebo aj hľadanie si novej. V prípade záujmu sa mi ozvite a budem sa tešiť na dobrodružstvo spoločného dávania zmyslu vašej práci.

Ako to prebieha

Trvanie stretnutí:

Bežné poradenské stretnutie trvá 50 min. V prípade potreby viem byť flexibilný.

Priestory:

Haburská 2, Bratislava,
v priestoroch MC Hojdana

V prípade záujmu a pekného počasia rád pracujem vonku v záhrade MC Hojdana či na prechádzke pri neďalekom Štrkovci.

Uprednostňujem osobný kontakt, ale viem pracovať plnohodnotne aj cez Skype.

Cena: 50 - 70€ / stretnutie, podľa vašich možností.

Možnosť zľavy pre ľudí s nižším príjmom. Ak máte seriózny záujem o spoluprácu a nemôžete si dovoliť stanovenú cenu, ozvite sa aj tak a skúsime nájsť nejaké možnosti.

Stretnime sa

Email:  mato.psycholog@gmail.com

Popíšte mi prosím stručne do emailu vašu situáciu aj tel. kontakt a ja sa vám najneskôr do týždňa ozvem späť.

stretnime_sa