Dajte vašej práci zmysel


Spokojnosť človeka v práci
má výrazný vplyv na jeho celkové duševné rozpoloženie. Dlhodobo dokonca aj na jeho imunitu a zdravie. Dôležitý faktor, ktorý spokojnosti napomáha, je nakoľko vnímame svoju prácu ako zmysluplnú. Venujem sa sprevádzaniu ľudí v tom, aby dokázali sami aktívne dávať svojej práci zmysel a tak prispeli k tomu, že ju budú robiť s väčšou radosťou a chuťou.

Baví ma objavovať a rozvíjať potenciál človeka a spolu s ním hľadať, ako ho uplatniť v práci. Vychádzam z toho, že každej práci môže človek dať zmysel, nielen keď pracuje povedzme ako lekár alebo učiteľ. To mu následne prinesie aj pocit zdravej cti a sebavedomia. Vychádzam tu aj zo spirituálneho pohľadu na človeka. Podľa neho má každý človek vzťah k určitým univerzálnym, teda duchovným hodnotám, ako napríklad pravda, spravodlivosť, poznanie, láska, krása, sloboda, zdravie a podobne. Práca mu ponúka možnosť, ako tieto hodnoty aktívne vnášať do života.

Libanonský mystik a básnik Chalíl Džibrán píše, že: "práca je láskou, ktorú sme spravili viditeľnou...". Ja s ním vrele súhlasím. Minimálne ňou môže byť, keď ju vymaníme z nátlaku a prestaneme vnímať len ako nutnosť, aby sme uživili seba či rodinu.

Na stretnutiach s klientami sa venujem objavovaniu a posilneniu ich osobných hodnôt. Následne spolu tvoríme akčný plán, ako tieto hodnoty aktívne a prakticky uplatňovať vo svojej práci. Výsledkom môže byť nový prístup k doterajšej práci, alebo aj hľadanie si novej. V prípade záujmu sa mi ozvite a budem sa tešiť na dobrodružstvo spoločného dávania zmyslu vašej práci.

Ako to prebieha

Trvanie stretnutí:

Bežné poradenské aj konzultačné stretnutie trvá 60 min. V prípade potreby viem byť flexibilný.

Priestory:

Haburská 2, Bratislava,
v priestoroch MC Hojdana

V prípade záujmu rád pracujem vonku, na prechádzke v parku, v lese či v záhrade MC Hojdana.

Uprednostňujem osobný kontakt, ale viem pracovať plnohodnotne aj cez Skype.

Cena: 40€ / 60 min

Cena je vždy vecou dohody tak, aby zohľadnila vaše možnosti, aj moju odbornosť a vzdelávanie, ktoré do svojej práce investujem.

Možnosť zľavy:

Presná cena poradenstva: je vždy vecou vzájomnej dohody. Orientačná suma je 4O eur / stretnutie. Keďže dnes sa dosť ľudí dostalo do finančnej tiesne, som otvorený aj nižším sumám. Zároveň verím, že ľudia, ktorí si to môžu dovoliť, mi dajú aj viac, a tým mi umožnia dlhodobo byť ústretoví aj k chudobnejším klientom.

Stretnime sa

Zavolajte mi na 0903 692 500 (ak nezdvihnem, zavolám späť) cez prac. dni od 8:30 do 18:00 alebo napíšte e-mail na mato.psycholog@gmail.com

stretnime_sa