Práca s deťmi a rodinami:

  • dieťa s hyperaktivitou a poruchou pozornosti
  • vzťahové problémy v rodine, rozvod / rozchod a vplyv na deti
  • problém dieťaťa so začlenením sa do kolektívu
  • emočné problémy dieťaťa
  • výzvy dospievania pre mládež aj rodičov
  • vzdorovité a agresívne dieťa či mladý človek

Pre koho:

  • pre rodičov a ich deti
  • pre rodiny
  • pre dospievajúcich mladých ľudí

Skúsenosti

Deťom s hyperaktivitou, poruchami pozornosti a správania, ich rodinám ale aj učiteľom sa venujem už od r. 2007. V týchto témach robím aj vzdelávania a konzultácie pre odborníkov.

Skupinová práca a zážitkové akcie

Rád využívam skupinové formy práce, pravidelné aj jednorázové - pobytové. Aktuálnu ponuku skupín a pobytov nájdete nižšie. Priebežne organizujem pobyty pre rodiny, pre otcov a synov, pravidelné skupiny pre rodičov s deťmi, skupiny alebo pobyty pre mládež. Na pobytových akciách veľa využívam prírodu a dobrodružstvo, v skupinových aktivitách najmä sociálne hry a zážitkovú pedagogiku.

Otec a syn

Víkendovka pre otcov a ich synov.

Zistiť viac

Čo o mne hovoria iní

V prechádzajúcom období sme s Maťom (a jeho kolegom) spolupracovali v rámci pomoci a podpory našim vychovávateľom v oblasti výchovy detí s problémovým správaním.

Spolupráca bola dlhodobejšieho charakteru, skladala sa z niekoľkých spoločných stretnutí, ktoré mali formát interaktívnej konzultácie a školenia, kde sa lektori venovali rôznym otázkam priamo zameraným podľa potreby našich kolegov. Nebolo to konkrétne predpísanie riešenia situácií, ale poskytovanie návodu, hľadanie možností, ako v ktorej situácii zareagovať - vedome, nie afektívne, s cieľom obmedziť, príp. usmerniť správanie a prejavy detí, afekty, výbuchy zlosti, odmietanie spolupráce, príp. iné nežiadúce prejavy v správaní detí.

Vychovávatelia si zo stretnutí odniesli inšpiratívne rady a návody, ako tieto ťažké situácie zvládnuť, zachovať si pred deťmi autoritu, ale s ľudskou tvárou, návody na zabezpečenie dodržiavania dohodnutých pravidiel v skupine a otváranie si možností spolupráce u dieťaťa, resp. detí v kolektíve. Školenie bolo pre nás veľmi prínosné a sme zaň vďační.

Mgr. Timea Selnekovičová, riaditeľka Detského domova Nádej

Ako to prebieha

Trvanie a častosť stretnutí:

Stretnutie trvá 50 min. Ohľadom termínu viem byť flexibilný.

Počet stretnutí záleží od vás, od závažnosti problému a od náročnosti vytýčeného cieľa.

V prípade práce s dieťaťom pracujem vždy aj s rodičom/mi, práca je potom oveľa efektívnejšia.

Priestory:

Haburská 2, Bratislava, v priestoroch MC Hojdana

V prípade záujmu / potreby s deťmi rád pracujem aj vonku na ihrisku, napr. v záhrade MC Hojdana, alebo viem prísť aj ku vám.

Uprednostňujem osobný kontakt, ale s rodičmi a mládežou viem pracovať plnohodnotne aj cez skype.

okolo 40€ / stretnutie

Presná cena poradenstva: je vždy vecou vzájomnej dohody. Orientačná suma je 4O eur / stretnutie (50 min.) Keďže dnes sa dosť ľudí dostalo do finančnej tiesne, som otvorený aj výrazne nižším sumám. Zároveň verím, že ľudia, ktorí si to môžu dovoliť, mi dajú aj viac, a tým mi umožnia dlhodobo byť ústretoví aj k chudobnejším klientom.

Stretnime sa

Zavolajte mi na 0903 692 500 (ak nezdvihnem, zavolám späť) cez prac. dni od 8:30 do 18:00 alebo napíšte e-mail na mato.psycholog@gmail.com

stretnime_sa